4.2
(17)

Táto naša obľúbená cícerová nátierka sa pripravuje zo sušeného cícera, ale samozrejme dal by sa použiť aj cícer z konzervy. Ak používame suchý, je potrebné ho namočiť aspoň na 6 až 8 hodín. Úplne ideálne na celú noc.
Naša pomazánka z cíceru chutí najlepšie s čerstvou zeleninou. Napríklad s paradajkami, paprikou, stopkovým zelerom a mrkvou. Ak uprednostňujete celozrnné pečivo, tak to bude celé ešte zdravšie.

Recept: Cícerová nátierka

Cícerová nátierka - pomazánka z cíceru

Suroviny

 • 250 g cíceru
 • Soľ
 • 1 PL citrónovej šťavy
 • Cesnak podľa veľkosti strúčikov – 1 väčší alebo 2 menšie
 • 1 veľkú PL olivového oleja


Postup

 1. Cícer namočíme do vody na celú noc do hrnca, v ktorom sa bude neskôr variť.
 2. Keď odstojí, tak dáme na plameň a privedieme do varu.Keď začne mäknúť, tak osolíme a ďalej varíme, kým cícer nezmäkne.
 3. Keď je cícer mäkký, tak odstavíme z plameňa. Vodu zlejeme a zatiaľ si ju necháme. Neskôr ju použijeme na riedenie, ak by bola cícerová nátierka príliš suchá.
 4. Cícer necháme trošku vychladnúť. Potom ho mixujeme ponorným mixérom na hladkú masu. Pridávame po troche aj vodu, v ktorej sa cícer varil, aby masa nebola suchá.
 5. Do nátierky z cíceru vmiešame citrónovú šťavu a olivový olej. Prelisujeme cesnak a dobre premiešame.
 6. Podľa potreby môžeme ešte cícerovú nátierku dosoliť.
 7. Podávame s pečivom a čerstvou zeleninou.

Počet porcií: 10


Ak máte radi nátierky a pomazánky, tak určite vyskúšajte aj naše recepty na Mrkvovú nátierku so slnečnicovými semiačkami, Drožďovú nátierku, Vajíčkovú pomazánku či Pomazánku z troch druhov syra.

Ako sa vám páčil recept?

Hlasujte kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie 4.2 / 5. Počet hlasov: 17

Zatiaľ nikto nehodnotil! Buďte prvý, kto ohodnotí tento recept.

Sme šťastní, že sa vám recept páči

Sledujte nás na YouTube či Facebooku

Je nám ľúto, že tento recept nebol pre vás užitočný!

Poďme vylepšiť tento recept!

Povedzte nám, ako to môžeme zlepšiť? Alebo pridajte váš obľúbený recept!

https://www.fajnrecepty.sk/cicerova-natierka-zdrava-pomazanka-z-ciceru/3914https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/cicerova-natierka.jpg?v=1643801713https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/cicerova-natierka-180x180.jpg?v=1643801713KucharkaNátierkyTáto naša obľúbená cícerová nátierka sa pripravuje zo sušeného cícera, ale samozrejme dal by sa použiť aj cícer z konzervy. Ak používame suchý, je potrebné ho namočiť aspoň na 6 až 8 hodín. Úplne ideálne na celú noc. Naša pomazánka z cíceru chutí najlepšie s čerstvou zeleninou. Napríklad s paradajkami,...Kucharka duchaj@duchaj.comAdministratorSom Kuchárka a verím fajn recepty. Ak máte chuť na akékoľvek dobré jedlo, či už polievky, mäsko alebo aj bez neho, tak mám pre vás odskúšané recepty na chutné jedlá. Kde sa dobre varí, tam sa dobre darí. A ešte viac, ak varíte jedlá s láskou.Fajn ReceptyVarenie je radosť!