4.5
(49)

Mäsové guľky v paradajkovej omáčke je totožný recept ako plnená paprika, len sa mleté mäso nedáva do papriky, ale formujú sa mäsové guľky. Ryžu použite určite guľatozrnnú, s dlhozrnnou nemám dobré skúsenosti.

Recept: Mäsové guľky v paradajkovej omáčke

Mäsové guľky v paradajkovej omáčke

Suroviny

 • Olej alebo masť
 • 2 Cibule
 • 100 – 150 g ryže
 • 500 g mletého bravčového mäsa
 • 1 vajce
 • Soľ
 • Mleté čierne korenie
 • 1 PL hladkej múky
 • Paradajkový pretlak, 500 ml PET balenie
 • Cukor
 • 1 zelená paprika


Postup

 1. Na oleji speníme na kocky nakrájanú 1 malú cibuľu. Pridáme ryžu a pár minút popražíme. Podlejeme rovnakým množstvom vody, osolíme, a uvaríme do polomäkka. Určite nedávame dva krát toľko vody, ako keď sa ryža varí ako príloha. Necháme aspoň trochu vychladnúť.
 2. Ryžu pridáme k mletému mäsu, dáme aj vajce, soľ a mleté čierne korenie. Môžete dať aj medzi prsty majoránu, ja nedávam. Dobre premiešame a spravíme mäsové guľky asi tak 4 cm v priemere.
 3. Na masti alebo oleji spravíme svetlú cibuľovú zápražku. Zalejeme vodou a pridáme pretlak, soľ a cukor. Pridáme mäsové guľky a 1 zelenú papriku bez jaderníka, očistenú, rozkrojenú na 2 polovice.
 4. Varíme aspoň hodinu, kým sa mäso neuvarí.
 5. Ak je paradajková omáčka riedka, môžeme ju zahustiť tak, že dáme do studenej vody múku, rozmiešame a pridáme do omáčky.
 6. Odstavíme, a ak treba, tak dochutíme soľou alebo cukrom.
 7. Podávame s knedľou alebo zemiakmi, prípadne chlebom.

Počet porcií: 8


Ako sa vám páčil recept?

Hlasujte kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Počet hlasov: 49

Zatiaľ nikto nehodnotil! Buďte prvý, kto ohodnotí tento recept.

Sme šťastní, že sa vám recept páči

Sledujte nás na YouTube či Facebooku

Je nám ľúto, že tento recept nebol pre vás užitočný!

Poďme vylepšiť tento recept!

Povedzte nám, ako to môžeme zlepšiť? Alebo pridajte váš obľúbený recept!

https://www.fajnrecepty.sk/masove-gulky-v-paradajkovej-omacke/2962https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/masove-gulky.jpg?v=1588490549https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/masove-gulky-180x180.jpg?v=1588490549KucharkaJedlá z mäsaMäsové guľky v paradajkovej omáčke je totožný recept ako plnená paprika, len sa mleté mäso nedáva do papriky, ale formujú sa mäsové guľky. Ryžu použite určite guľatozrnnú, s dlhozrnnou nemám dobré skúsenosti. Recept: Mäsové guľky v paradajkovej omáčke Suroviny Olej alebo masť 2 Cibule 100 - 150 g ryže 500 g...Kucharka duchaj@duchaj.comAdministratorSom Kuchárka a verím fajn recepty. Ak máte chuť na akékoľvek dobré jedlo, či už polievky, mäsko alebo aj bez neho, tak mám pre vás odskúšané recepty na chutné jedlá. Kde sa dobre varí, tam sa dobre darí. A ešte viac, ak varíte jedlá s láskou.Fajn ReceptyVarenie je radosť!