5
(3)

Šalát z čínskej kapusty a mrkvy je jemný šalát, ktorého príprava je rýchla a nenáročná. Zároveň je to šalát s vysokým obsahom vitamínov a provitamínu A.

Recept: Šalát z čínskej kapusty a mrkvy

Šalát z čínskej kapusty a mrkvy

Suroviny

 • 1/2 Čínskej kapusty
 • Soľ
 • 3 Mrkvy
 • Práškový cukor
 • Ocot
 • 1 PL olivového oleja


Postup

 1. Čínsku kapustu ak treba očistíme od krycích listov a umyjeme. Nakrájame ju na kratšie rezance alebo ju môžeme nakrájať aj v robote.
 2. Dáme do nádoby a jemne nasolíme a dobre premiešame.
 3. Mrkvu očistíme a na strúhadle na jemno nastrúhame. Pridáme do nádoby ku kapuste, pridáme práškový cukor, ocot a olej. Dobre premiešame.
 4. Ochutnáme a podľa potreby pridáme cukor, ocot, soľ. Ak treba pridáme trošku vody – stačí 2 – 3 polievkové lyžice.
 5. šalát z čínskej kapusty a mrkvy môžeme ihneď podávať.

Počet porcií: 4


Ako sa vám páčil recept?

Hlasujte kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 3

Zatiaľ nikto nehodnotil! Buďte prvý, kto ohodnotí tento recept.

Sme šťastní, že sa vám recept páči

Sledujte nás na YouTube či Facebooku

https://www.fajnrecepty.sk/salat-z-cinskej-kapusty-mrkvy/535https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/salat-z-cinskej-kapusty-a-mrkvy.jpghttps://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/salat-z-cinskej-kapusty-a-mrkvy-180x180.jpgKucharkaPrílohy, šalátyŠalát z čínskej kapusty a mrkvy je jemný šalát, ktorého príprava je rýchla a nenáročná. Zároveň je to šalát s vysokým obsahom vitamínov a provitamínu A. Recept: Šalát z čínskej kapusty a mrkvySuroviny1/2 Čínskej kapusty Soľ 3 Mrkvy Práškový cukor Ocot 1 PL olivového olejaPostupČínsku kapustu ak treba...Kucharka duchaj@duchaj.comAdministratorFajn ReceptyVarenie je radosť!