4.7
(28)

Šalát z čínskej kapusty a mrkvy je jemný šalát, ktorého príprava je rýchla a nenáročná. Zároveň je to šalát s vysokým obsahom vitamínov a provitamínu A.

Recept: Šalát z čínskej kapusty a mrkvy

Šalát z čínskej kapusty a mrkvy

Suroviny

 • 1/2 Čínskej kapusty
 • Soľ
 • 3 Mrkvy
 • Práškový cukor
 • Ocot
 • 1 PL olivového oleja


Postup

 1. Čínsku kapustu ak treba očistíme od krycích listov a umyjeme. Nakrájame ju na kratšie rezance alebo ju môžeme nakrájať aj v robote.
 2. Dáme do nádoby a jemne nasolíme a dobre premiešame.
 3. Mrkvu očistíme a na strúhadle na jemno nastrúhame. Pridáme do nádoby ku kapuste, pridáme práškový cukor, ocot a olej. Dobre premiešame.
 4. Ochutnáme a podľa potreby pridáme cukor, ocot, soľ. Ak treba pridáme trošku vody – stačí 2 – 3 polievkové lyžice.
 5. šalát z čínskej kapusty a mrkvy môžeme ihneď podávať.

Počet porcií: 4


Ako sa vám páčil recept?

Hlasujte kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie 4.7 / 5. Počet hlasov: 28

Zatiaľ nikto nehodnotil! Buďte prvý, kto ohodnotí tento recept.

Sme šťastní, že sa vám recept páči

Sledujte nás na YouTube či Facebooku

Je nám ľúto, že tento recept nebol pre vás užitočný!

Poďme vylepšiť tento recept!

Povedzte nám, ako to môžeme zlepšiť? Alebo pridajte váš obľúbený recept!

https://www.fajnrecepty.sk/salat-z-cinskej-kapusty-mrkvy/535https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/salat-z-cinskej-kapusty-a-mrkvy.jpghttps://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/salat-z-cinskej-kapusty-a-mrkvy-180x180.jpgKucharkaPrílohy, šalátyŠalát z čínskej kapusty a mrkvy je jemný šalát, ktorého príprava je rýchla a nenáročná. Zároveň je to šalát s vysokým obsahom vitamínov a provitamínu A. Recept: Šalát z čínskej kapusty a mrkvy Suroviny 1/2 Čínskej kapusty Soľ 3 Mrkvy Práškový cukor Ocot 1 PL olivového oleja Postup Čínsku kapustu ak treba...Kucharka duchaj@duchaj.comAdministratorSom Kuchárka a verím fajn recepty. Ak máte chuť na akékoľvek dobré jedlo, či už polievky, mäsko alebo aj bez neho, tak mám pre vás odskúšané recepty na chutné jedlá. Kde sa dobre varí, tam sa dobre darí. A ešte viac, ak varíte jedlá s láskou.Fajn ReceptyVarenie je radosť!