4.5
(24)

Paradajkový šalát zo cherry paradajok sa robí podobne ako klasický paradajkový šalát, len je potrebné dať cherry paradajky až na koniec a opatrne premiešavať, aby nám nevznikla kaša.

Recept: Paradajkový šalát zo cherry paradajok

Paradajkový šalát zo cherry paradajok

Suroviny

  • 1 – 2 mladé cibuľky, podľa veľkosti, alebo šalotka, ak nemáme tak 1 malá obyčajná cibuľa
  • 1/2 PL práškového cukru
  • 1 PL olivového oleja
  • 1/4 PL octu
  • Soľ
  • 0,5 kg balíček cherry paradajok


Postup

  1. Cibuľu nakrájame čo najjemnejšie na pásiky alebo kolieska či polkolieska.
  2. Dáme do vhodnej nádoby a pridáme práškový cukor, olivový olej, ocot a soľ. Premiešame. Vznikne taká hustejšia masa, ktorú necháme chvíľu odstáť, nech sa cukor čo najviac rozpustí. Sem tam ešte premiešame, kým budeme krájať paradajky.
  3. Paradajky umyjeme a osušíme. Podľa toho ako sú paradajky veľké ich nakrájame na štyri alebo šesť častí. Pridáme paradajky do nádoby a jemne ale dôkladne premiešame.
  4. Podľa potreby dochutíme paradajkový šalát zo cherry paradajok soľou, cukrom alebo octom.

Počet porcií: 4


Ako sa vám páčil recept?

Hlasujte kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Počet hlasov: 24

Zatiaľ nikto nehodnotil! Buďte prvý, kto ohodnotí tento recept.

Sme šťastní, že sa vám recept páči

Sledujte nás na YouTube či Facebooku

Je nám ľúto, že tento recept nebol pre vás užitočný!

Poďme vylepšiť tento recept!

Povedzte nám, ako to môžeme zlepšiť? Alebo pridajte váš obľúbený recept!

https://www.fajnrecepty.sk/paradajkovy-salat-zo-cherry-paradajok/3042https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/paradajkovy-salat-cherry.jpg?v=1590656788https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/paradajkovy-salat-cherry-180x180.jpg?v=1590656788KucharkaPrílohy, šalátyParadajkový šalát zo cherry paradajok sa robí podobne ako klasický paradajkový šalát, len je potrebné dať cherry paradajky až na koniec a opatrne premiešavať, aby nám nevznikla kaša. Recept: Paradajkový šalát zo cherry paradajok Suroviny 1 - 2 mladé cibuľky, podľa veľkosti, alebo šalotka, ak nemáme tak 1 malá obyčajná cibuľa ...Kucharka duchaj@duchaj.comAdministratorSom Kuchárka a verím fajn recepty. Ak máte chuť na akékoľvek dobré jedlo, či už polievky, mäsko alebo aj bez neho, tak mám pre vás odskúšané recepty na chutné jedlá. Kde sa dobre varí, tam sa dobre darí. A ešte viac, ak varíte jedlá s láskou.Fajn ReceptyVarenie je radosť!