Paradajkový šalát zo cherry paradajok sa robí podobne ako klasický paradajkový šalát, len je potrebné dať cherry paradajky až na koniec a opatrne premiešavať, aby nám nevznikla kaša.

Recept: Paradajkový šalát zo cherry paradajok

Paradajkový šalát zo cherry paradajok

Suroviny

  • 1 – 2 mladé cibuľky, podľa veľkosti, alebo šalotka, ak nemáme tak 1 malá obyčajná cibuľa
  • 1/2 PL práškového cukru
  • 1 PL olivového oleja
  • 1/4 PL octu
  • Soľ
  • 0,5 kg balíček cherry paradajok


Postup

  1. Cibuľu nakrájame čo najjemnejšie na pásiky alebo kolieska či polkolieska.
  2. Dáme do vhodnej nádoby a pridáme práškový cukor, olivový olej, ocot a soľ. Premiešame. Vznikne taká hustejšia masa, ktorú necháme chvíľu odstáť, nech sa cukor čo najviac rozpustí. Sem tam ešte premiešame, kým budeme krájať paradajky.
  3. Paradajky umyjeme a osušíme. Podľa toho ako sú paradajky veľké ich nakrájame na štyri alebo šesť častí. Pridáme paradajky do nádoby a jemne ale dôkladne premiešame.
  4. Podľa potreby dochutíme paradajkový šalát zo cherry paradajok soľou, cukrom alebo octom.

Počet porcií: 4


Ako sa vám páčil recept?
https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/paradajkovy-salat-cherry.jpghttps://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/paradajkovy-salat-cherry-180x180.jpgKucharkaPrílohy, šalátyParadajkový šalát zo cherry paradajok sa robí podobne ako klasický paradajkový šalát, len je potrebné dať cherry paradajky až na koniec a opatrne premiešavať, aby nám nevznikla kaša. Recept: Paradajkový šalát zo cherry paradajok Suroviny 1 - 2 mladé cibuľky, podľa veľkosti, alebo šalotka, ak nemáme tak 1 malá obyčajná cibuľa ...Kucharka duchaj@duchaj.comAdministratorFajn ReceptyVarenie je radosť!