4.9
(49)

Domáca tatárska omáčka podľa tohto receptu chutí naozaj super a je nenahraditeľnou prílohou nielen k takým vychýreným pochúťkam ako sú vyprážaný syr či vyprážaný karfiol. Okrem skvelej chuti má domáca tatárska omáčka aj tú výhodu, ze neobsahuje továrenskú majonézu a nebude nám z nej ťažko.

Recept: Domáca tatárska omáčka

Domáca tatárska omáčka

Suroviny

  • 1 malá cibuľka
  • 2 ČL plnotučnej horčice
  • 2 kelímky kyslej smotany
  • Kyslé uhorky, podľa chuti a veľkosti, cca 2 až 4 kusy
  • Soľ
  • Práškový cukor


Postup

  1. Do vhodnej nádoby dáme horčicu, potom pridáme kyslú smotanu. Premiešame.
  2. Potom si nakrájame cibuľku, snažíme sa čo najjemnejšie. Tiež ju pridáme, nemusíme hneď celú, najmä, ak je ostrejšia, aby neprerážala v tatárskej omáčke cibuľová chuť. Ak bude treba zvyšok pridáme neskôr.
  3. Uhorku nakrájame na kocky, tie nemusia byť úplne malé. Pridáme do tatárskej omáčky aj nakrájané uhorky a pomiešame. Nakoniec pridávame soľ a cukor vždy premiešame, ochutnáme, ak treba pridávame po troške, dávame pozor, aby sme nepresolili ani nepresladili. Vždy po pridaní a premiešaní ochutnáme, či už má plnú chuť. Ak by bolo treba, pridáme aj cibuľu a uhorku.

Počet porcií: 6


Náš tip: Pridajte do domácej tatárskej omáčky štipku (naozaj máličko) mletého čierneho korenia, vyzdvihne všetky ostatné chute.

Video recept na tatársku omáčku

Pozrite si na kanáli Youtube, ako tatársku omáčku pripravujeme. Nezabudnite nám dať lajk alebo sa prihlásiť na odber.

Ako sa vám páčil recept?

Hlasujte kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie 4.9 / 5. Počet hlasov: 49

Zatiaľ nikto nehodnotil! Buďte prvý, kto ohodnotí tento recept.

Sme šťastní, že sa vám recept páči

Sledujte nás na YouTube či Facebooku

Je nám ľúto, že tento recept nebol pre vás užitočný!

Poďme vylepšiť tento recept!

Povedzte nám, ako to môžeme zlepšiť? Alebo pridajte váš obľúbený recept!

https://www.fajnrecepty.sk/domaca-tatarska-omacka/2694https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/domaca-tatarska-omacka.jpg?v=1584903546https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/domaca-tatarska-omacka-180x180.jpg?v=1584903546KucharkaPrílohy, šalátyDomáca tatárska omáčka podľa tohto receptu chutí naozaj super a je nenahraditeľnou prílohou nielen k takým vychýreným pochúťkam ako sú vyprážaný syr či vyprážaný karfiol. Okrem skvelej chuti má domáca tatárska omáčka aj tú výhodu, ze neobsahuje továrenskú majonézu a nebude nám z nej ťažko. Recept: Domáca tatárska omáčka Suroviny 1...Kucharka duchaj@duchaj.comAdministratorSom Kuchárka a verím fajn recepty. Ak máte chuť na akékoľvek dobré jedlo, či už polievky, mäsko alebo aj bez neho, tak mám pre vás odskúšané recepty na chutné jedlá. Kde sa dobre varí, tam sa dobre darí. A ešte viac, ak varíte jedlá s láskou.Fajn ReceptyVarenie je radosť!