4.5
(2)

Výborná syrová roláda pripravená podľa tohto receptu je vhodná nielen na Veľkú noc a Vianoce, ale na ostatné všedné či sviatočné dni. Jej príprava je nenáročná na čas a zvládne ju naozaj každý. Recept na syrovú roládu mám odskúšaný, vždy sa mi skvele podarí pripraviť túto lahôdku.

Recept: Syrová roláda

Syrová roláda

Suroviny

 • 30 – 35 dkg tvrdého syru (napr. Eidam 45%)
 • 1/8 masla (12,5 dkg)
 • 2 kocky syrokrému
 • Horčica
 • Soľ
 • 1 malá cibuľka
 • 20 dkg šunky
 • 3 vajcia uvarené na tvrdo
 • Zaváraná kápia v olejovom náleve
 • Posekaná petržlenová vňať


Postup

 1. Tvrdý syr dáme do mikroténového sáčku, vytlačíme vzduch a sáčok uzavrieme. Vložíme do hrnca s vodou a ponorené varíme do mäkka (asi 15 minút, závisí od syru, ktorý na roládu používame).
 2. Pripravíme plnku: zmäknuté maslo vymiešame so syrokrémom, pridáme horčicu, cibuľku pokrájanú na jemno, šunku nakrájanú na kocky a na tvrdo uvarené vajcia (krájačom na vajíčka na tri krát prekrojíme, aby vznikli kocky).
 3. Nakoniec pridáme posekanú zelenú petržlenovú vňať a tiež kápiu nakrájanú na kocky. Ešte raz premiešame a ochutnáme, či je potrebné aj soliť. Nezabudnime, že syry sú väčšinou prirodzeme slané.
 4. Uvarený syr vyvaľkáme na plát, snažíme sa, aby to bol čo naviac obdĺžnikový tvar. Na syrový plát natrieme plnku a stočíme do rolády.
 5. Zabalíme do alobalu a necháme v chlade stuhnúť.

Počet porcií: 10

Plnka je výborná aj ako nátierka na svetlé i tmavé pečivo.


Tipy gazdiniek na prípravu syrovej rolády:
Syr vaľkáme na doske, na ktorú dáme papier na pečenie. S týmto tipom sa vaša doska od syru neomastí.
Používame výhradne obyčajnú plnotučnú horčicu.
Ak robíme syrovú roládu na jar, napríklad na Veľkú noc, použijeme mladú jarnú cibuľku.

Ako sa vám páčil recept?

Hlasujte kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Počet hlasov: 2

Zatiaľ nikto nehodnotil! Buďte prvý, kto ohodnotí tento recept.

Sme šťastní, že sa vám recept páči

Sledujte nás na YouTube či Facebooku

https://www.fajnrecepty.sk/syrova-rolada/905https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/syrova-rolada.jpghttps://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/syrova-rolada-180x180.jpgKucharkaPrílohy, šalátyVýborná syrová roláda pripravená podľa tohto receptu je vhodná nielen na Veľkú noc a Vianoce, ale na ostatné všedné či sviatočné dni. Jej príprava je nenáročná na čas a zvládne ju naozaj každý. Recept na syrovú roládu mám odskúšaný, vždy sa mi skvele podarí pripraviť túto lahôdku. Recept: Syrová roládaSuroviny...Kucharka duchaj@duchaj.comAdministratorFajn ReceptyVarenie je radosť!