4.9
(23)

Zapekané kuracie krídelká robím vždy aj v kombinácii s kuracími prsiami, lebo niekto rád obhrýza kuracie krídelká a niekto má radšej kuracie prsia.

Recept: Zapekané kuracie krídelká

Zapekané kuracie krídelká na pekáči Zapekané kuracie krídelká

Suroviny

 • 4 – 6 ks kuracie krídelká
 • 3 ks kuracie prsia
 • 1,5 kg zemiakov
 • Grilovacie korenie (ja dávam Kura grilované)
 • Soľ
 • 1 Šľahačková smotana
 • Olej na vymastenie


Postup

 1. Zemiaky načistíme a nakrájame na kolieska. Posolíme a premiešame.
 2. Kuracie krídielká a kuracie prsia umyjeme a kuracie prsia môžeme aj jemne naklepať.
 3. Vhodnú zapekaciu misu vymastíme a poukladáme zemiaky.
 4. Kuracie krídelká a prsia nasolíme len z jednej strany (z druhej sa bude dávať grilovacie korenie, ktoré obsahuje aj soľ). Poukladáme posolenou stranou na zemiaky. Vrchnú (neosolenú) stranu mäsa jemne poprášime grilovacím korením. Zalejeme šľahačkovou smotanou.
 5. Pečieme prikryté vrchný a spodný ohrev 200 °C cca. 1 a pol hodiny, kým nie je mäso mäkké a smotana odparená. Aj zemiaky sa už začnú na okrajoch pripekať. Ak treba, tak ešte pár minút zapečieme odokryté.

Počet porcií: 8


Ako sa vám páčil recept?

Hlasujte kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie 4.9 / 5. Počet hlasov: 23

Zatiaľ nikto nehodnotil! Buďte prvý, kto ohodnotí tento recept.

Sme šťastní, že sa vám recept páči

Sledujte nás na YouTube či Facebooku

Je nám ľúto, že tento recept nebol pre vás užitočný!

Poďme vylepšiť tento recept!

Povedzte nám, ako to môžeme zlepšiť? Alebo pridajte váš obľúbený recept!

https://www.fajnrecepty.sk/zapekane-kuracie-kridelka/2463https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/zapekane-kuracie-kridelka.jpg?v=1581242319https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/zapekane-kuracie-kridelka-180x180.jpg?v=1581242319KucharkaJedlá z mäsakuracie krídelká,kuracie mäso,kuracie prsiaZapekané kuracie krídelká robím vždy aj v kombinácii s kuracími prsiami, lebo niekto rád obhrýza kuracie krídelká a niekto má radšej kuracie prsia. Recept: Zapekané kuracie krídelká Suroviny 4 - 6 ks kuracie krídelká 3 ks kuracie prsia 1,5 kg zemiakov Grilovacie korenie (ja dávam Kura grilované) Soľ 1 Šľahačková...Kucharka duchaj@duchaj.comAdministratorSom Kuchárka a verím fajn recepty. Ak máte chuť na akékoľvek dobré jedlo, či už polievky, mäsko alebo aj bez neho, tak mám pre vás odskúšané recepty na chutné jedlá. Kde sa dobre varí, tam sa dobre darí. A ešte viac, ak varíte jedlá s láskou.Fajn ReceptyVarenie je radosť!