4.7
(3)

Recept: Vyprážaný karfiol

Vyprážaný karfiol

Majú ho radi deti aj dospelí – áno, vyprážaný karfiol. Tiež je vhodný aj pre vegetariánov. Najlepšie chutí s domácou tatárskou omáčkou.

Suroviny

  • Karfiol
  • Soľ
  • Hladká múka
  • Vajcia
  • Olej na vyprážanie


Postup

  1. Karfiol očistíme a rozdelíme na ružičky. Veľké zatiaľ nerozkrajujeme. Dáme variť do osolenej vody. Keď je to polomäkké, pozor nie mäkké, vyberieme a necháme vychladnúť.
  2. Pripravíme si suroviny na trojobal: hladkú múku, osolené a rozmiešané vajíčka a strúhanku. Rúžičky obalíme v trojobale, ak sú príliš veľké pozdĺžne rozkrojíme.
  3. Na panvici rozpálime olej a pred vložením do oleja ešte raz obalíme vo vajíčku. Pomaly vyprážame a často obraciame, aby boli časti karfiolu rovnomerne vypražené.
  4. Vyprážaný karfiol podávame so zemiakmi alebo hranolkami a tatárskou omáčkou.

Počet porcií: 8


Ako sa vám páčil recept?

Hlasujte kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie 4.7 / 5. Počet hlasov: 3

Zatiaľ nikto nehodnotil! Buďte prvý, kto ohodnotí tento recept.

Sme šťastní, že sa vám recept páči

Sledujte nás na YouTube či Facebooku

https://www.fajnrecepty.sk/vyprazany-karfiol/225https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/vyprazany_karfiol.jpghttps://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/vyprazany_karfiol-180x180.jpgKucharkaJedlá bez mäsakarfiolRecept: Vyprážaný karfiolMajú ho radi deti aj dospelí - áno, vyprážaný karfiol. Tiež je vhodný aj pre vegetariánov. Najlepšie chutí s domácou tatárskou omáčkou.SurovinyKarfiol Soľ Hladká múka Vajcia Olej na vyprážaniePostupKarfiol očistíme a rozdelíme na ružičky. Veľké zatiaľ nerozkrajujeme. Dáme variť do osolenej vody. Keď je to...Kucharka duchaj@duchaj.comAdministratorFajn ReceptyVarenie je radosť!