Recept: Brokolica so zemiakmi

Brokolica so zemiakmi

Suroviny

 • 1 brokolica
 • 1,5 kg zemiakov
 • Olej
 • Soľ
 • 1/2 ČL rasce


Postup

 1. Zemiaky očistíme a nakrájame na osminky (na mesiačiky). Dáme variť do osolenej vody. Nenecháme ich úplne dovariť, keď začnú mäknúť (kontrolujeme vidličkou), tak ich odstavíme a vodu zlejeme.
 2. Na vymastený pekáč dáme zemiaky, posypeme medzi prstami rascou a dáme piecť.
 3. Brokolicu rozoberieme na ružičky a dobre pooplachujeme. Ak nie je stonka brokolice stvrdnutá a deravá, tiež ju nakrájame na menšie časti a použijeme.
 4. Brokolicu dáme variť do slanej vody. Varíme, kým nezačne mäknúť a potom odstavíme a tiež zlejeme vodu. Nesmieme ju úplne uvariť, lebo by bola ako blato.
 5. Keď sa zemiaky začínajú dopekať, pridáme na pekáč brokolicu a dopečieme spolu.
 6. Môžeme podávať samotné alebo s kompótom. Druhá možnosť je podávať brokolicu so zemiakmi s kyslou smotanou, resp. smotanovým dresingom, domácou tatárskou omáčkou a podobne.

Počet porcií: 6


Ako sa vám páčil recept?
https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/brokolica-so-zemiakmi.jpghttps://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/brokolica-so-zemiakmi-180x180.jpgKucharkaJedlá bez mäsabrokolicaRecept: Brokolica so zemiakmi Suroviny 1 brokolica 1,5 kg zemiakov Olej Soľ 1/2 ČL rasce Postup Zemiaky očistíme a nakrájame na osminky (na mesiačiky). Dáme variť do osolenej vody. Nenecháme ich úplne dovariť, keď začnú mäknúť (kontrolujeme vidličkou), tak ich odstavíme a vodu zlejeme. Na vymastený pekáč dáme zemiaky, posypeme medzi...Kucharka duchaj@duchaj.comAdministratorFajn ReceptyVarenie je radosť!