Brokolicovú polievku varím vždy, keď je brokolica v akcii. Jednoducho si nemôžem pomôcť, neodolám, kúpim ju a varím výbornú krémovú brokolicovú polievku podľa tohto receptu. Mrkvy nedávajte veľa, aby nebola brokolicová polievka sladká. Prerážalo by to chuť brokolice. A určite nezahusťujte múkou, bola by to škoda. Na zahustenie slúžia tie zemiaky. Nezáleží, akého sú varného typu, ono sa to nakoniec aj tak rozmixuje, takže ak sa budú rozvárať nevadí.
Krémová brokolicová polievka sa môže podávať aj s výbornými chrumkavými krutónmi. Ja si ich robím sama z nakrájaných kociek chleba v rúre. Keď nemám čas, tak z nakrájaných rožkov v mikrovlnke.

Recept: Krémová brokolicová polievka

Krémová brokolicová polievka

Suroviny

 • 1 malá cibuľka
 • 500 g brokolice
 • 4 malé zemiaky
 • 1 veľká mrkva alebo 2 menšie
 • Soľ
 • Vegeta
 • 1 dcl šlahačkovej smotany

Postup

 1. Cibuľku nakrájame na drobno a speníme na masti.
 2. Zemiaky a mrkvu očistíme a narežeme na menšie časti. Pridáme k cibuli a trochu popražíme.
 3. Zalejeme vodou 2,5 – 3 litre, pridáme soľ a vegetu a necháme variť.
 4. Za cca 15 minút od kedy to začalo vrieť, pridáme brokolicu nakrájanú na menšie časti.
 5. Keď je všetko mäkké rozmixujeme ručným ponorným mixérom.
 6. Pridáme 1 dcl smotany a necháme 5 minút vrieť.

Počet porcií: 8

Komentáre a diskusia
https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/brokolicova_kremova_polievka.jpghttps://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/brokolicova_kremova_polievka-180x180.jpgKucharkaPolievkybrokolica,polievkaBrokolicovú polievku varím vždy, keď je brokolica v akcii. Jednoducho si nemôžem pomôcť, neodolám, kúpim ju a varím výbornú krémovú brokolicovú polievku podľa tohto receptu. Mrkvy nedávajte veľa, aby nebola brokolicová polievka sladká. Prerážalo by to chuť brokolice. A určite nezahusťujte múkou, bola by to škoda. Na zahustenie slúžia...Varenie je radosť!