4.7
(3)

Výhodou tohto receptu na kuracie placky je, že naložené mäso nemusíte upiecť celé, ale kľudne vydrží v chladničke a môžete ho pripraviť aj na druhý deň čerstvé.
Nevadí, ak sa vám mäsková placka v panvici rozpadne na jednotlivé rezančeky… po orestovaní ich môžete položiť na opraženú tortillu, pridať čerstvú zeleninu, jogurtovo-cesnakový dip, chilli… a máte parádne druhé jedlo, ktorým nepohrdne ani náročný stravník (hladoš, ktorý s vami zdieľa spoločnú domácnosť) 🙂

Recept: Kuracie placky

Kuracie mäso v marináde Vyprážanie kuracích placiek Kuracie placky na tanieri

Suroviny

 • 1 kg kuracie prsia pokrájané na rezančeky
 • 3 ks vajcia (rozmiešame ich v mise)
 • 5 PL olej
 • 5 PL sójová omáčka
 • cca 1/2 póru nakrájaného nadrobno
 • 1 ČL mletá červená paprika
 • 1 ČL kari korenie
 • 1 ČL mleté čierne korenie
 • 2 ČL soľ
 • 5 PL zemiakový škrob


Postup

 1. Deň vopred (večer) si do nádoby pripravíme marinádu (zmiešame vajcia, olej, sójovú omáčku, nakrájaný pór, mletú červenú papriku, mleté čierne korenie, soľ a zemiakový škrob), do ktorej vložíme mäsko a poriadne premiešame (môžeme aj rukami). Nádobu prikryjeme fóliou a necháme v chladničke odpočívať cez noc (alebo aspoň 6 hodín).
 2. Na druhý deň dávame lyžicou na panvicu menšie placky, doporučujem dať na panvicu aj olej. Ten je síce v marináde, ale aby sa nám mäsko neprilepilo.
 3. Opečieme z každej strany cca 3-4 minútky (oheň ani slabý ani silný). Ak nechcete priveľmi upratovať po varení, prikryte panvicu pokrievkou pri pečení 🙂 Ja na to vždy zabudnem, a potom si s hlbokým povzdychom spomeniem na to, čo ma čaká 🙂
 4. Mäsko podávame s pečenými zemiakmi, zemiakovou kašou, zeleninovým šalátom, dusenou zeleninou…. každému, čo je milé, kuracie placky chutia so všetkým. Dobrú chuť!

Počet porcií: 8


Nech sa pči pozrite si video recept na kuracie placky. Nezabudnite napísať komentár, ako vám chutilo a poteší aj palec hore 🙂

Ako sa vám páčil recept?

Hlasujte kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie 4.7 / 5. Počet hlasov: 3

Zatiaľ nikto nehodnotil! Buďte prvý, kto ohodnotí tento recept.

Sme šťastní, že sa vám recept páči

Sledujte nás na YouTube či Facebooku

https://www.fajnrecepty.sk/kuracie-placky/2927https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/kuracie-placky-na-tanieri-1.jpg?v=1588153662https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/kuracie-placky-na-tanieri-1-180x180.jpg?v=1588153662LuckaJedlá z mäsaVýhodou tohto receptu na kuracie placky je, že naložené mäso nemusíte upiecť celé, ale kľudne vydrží v chladničke a môžete ho pripraviť aj na druhý deň čerstvé. Nevadí, ak sa vám mäsková placka v panvici rozpadne na jednotlivé rezančeky... po orestovaní ich môžete položiť na opraženú tortillu, pridať čerstvú zeleninu,...LuckaLucka lucia.liptakova1ATgmail.com@duchaj.comAdministratorFajn ReceptyVarenie je radosť!