Pečenú cviklu používane ako prílohu k obľúbeným mäsovým jedlám alebo aj ako surovinu do rôznych šalátov. Pokojne ju zmiešajte aj s čerstvou zeleninou či pečenou paprikou. Je to zdravá surovina krásnej vône, chuti a farby, ktorú stačí dochutiť lyžičkou kyslej smotany a pochopíte, čo vám doteraz chýbalo 🙂

Recept: Pečená cvikla

Pečená cvikla

Suroviny

 • 1 kg cvikly
 • Soľ
 • 1 ČL mletej rasce
 • Mleté čierne korenie
 • Olivový olej


Postup

 1. Cviklu zbavíme šupky a nakrájame na malé kúsky do nádoby v ktorej sa bude piecť.
 2. Osolíme, pridáme mletú rascu a jemne poprášime mletým čiernym korením.
 3. Pokvapkáme olivovým olejom a dobre premiešame, aby sa suroviny rovnomerne premiešali.
 4. Pečieme prikryté na 180 stupňoch. Ak je potrebné, tak trošku podlievame.
 5. Cviklu pečieme asi 1 – 1,5 hodiny, kým nezmäkne.
 6. Podľa potreby dosolíme.

Počet porcií: 8


Keď čakáte návštevu, tak musíte trošku popremýšľať, čo navariť. Aby to bolo aj chutné a zároveň aj originálne, malo by to aj dobre vyzerať, a ideálne nech jedlo obsahuje aj vitamíny alebo iné zdraviu prospešné látky. Samozrejme, trošku nezdravého, napríklad hranolky, zase vyžadujú deti. Prinášame vám nápad na servírovanie pečenej cvikly s mozzarellou a hranolkami. Namiesto mozzarelly môže byť pečená repa podávaná aj s balkánskym syrom.

Pečená cvikla s hranolkami

Ako sa vám páčil recept?
https://www.fajnrecepty.sk/pecena-cvikla/2189https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/pecena-cvikla.jpghttps://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/pecena-cvikla-180x180.jpgKucharkaIné receptyPečenú cviklu používane ako prílohu k obľúbeným mäsovým jedlám alebo aj ako surovinu do rôznych šalátov. Pokojne ju zmiešajte aj s čerstvou zeleninou či pečenou paprikou. Je to zdravá surovina krásnej vône, chuti a farby, ktorú stačí dochutiť lyžičkou kyslej smotany a pochopíte, čo vám doteraz chýbalo 🙂 Recept: Pečená...Kucharka duchaj@duchaj.comAdministratorFajn ReceptyVarenie je radosť!