4.8
(4)

Na vyprážaný chlieb vo vajci je najlepšia veka, ale môže byť aj iný, ľubovoľný typ chleba. Výborný vyprážaný chlieb vo vajíčku dosiahnete aj s ostareným chlebom.

Recept: Vyprážaný chlieb vo vajci

Vyprážaný chlieb vo vajci

Suroviny

  • 4 vajcia
  • Soľ
  • 1 dcl mlieka
  • Olej na vyprážanie
  • Chlieb


Postup

  1. Vajcia rozbijeme do hlbokého taniera. Pridáme soľ a mlieko. Dobre rozmiešame, ja som zvyknutá vidličkou. Ak máme malý tanier, tak najprv 2 vajcia s polkou mlieka a potom zvyšok.
  2. Na panvici rozhorúčime olej na vyprážanie.
  3. Chlieb pomocou vidličky namočíme z obidvoch strán do vajec a opražíme do zlatista najskôr z jednej strany a potom z druhej. Vyberieme a položíme na servítku, ktorá popije zvyšný olej.
  4. Vyprážaný chlieb vo vajci podávame so zeleninou, výborná je na jemno nakrájaná cibuľka. Hotový chlebík vo vajíčku možeme natrieť makkým syrom a podávať s kečupom.

Počet porcií: 10


Ako sa vám páčil recept?

Hlasujte kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie 4.8 / 5. Počet hlasov: 4

Zatiaľ nikto nehodnotil! Buďte prvý, kto ohodnotí tento recept.

Sme šťastní, že sa vám recept páči

Sledujte nás na YouTube či Facebooku

https://www.fajnrecepty.sk/vyprazany-chlieb-vo-vajci/298https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/chlieb_vo_vajci.jpghttps://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/chlieb_vo_vajci-180x180.jpgKucharkaIné receptyNa vyprážaný chlieb vo vajci je najlepšia veka, ale môže byť aj iný, ľubovoľný typ chleba. Výborný vyprážaný chlieb vo vajíčku dosiahnete aj s ostareným chlebom. Recept: Vyprážaný chlieb vo vajciSuroviny4 vajcia Soľ 1 dcl mlieka Olej na vyprážanie ChliebPostupVajcia rozbijeme do hlbokého taniera. Pridáme soľ a mlieko....Kucharka duchaj@duchaj.comAdministratorFajn ReceptyVarenie je radosť!