4.3
(184)

Táto polievka chutí ako v najlepšej francúzskej reštaurácii. A pritom je to naša slovenská kalerábová polievka s haluškami. Určite vyskúšajte, nebudete ľutovať. Halušky sú výborné a aj polievku zahustia. Ja ich niekedy robím aj z dvojnásobnej dávky.

Recept: Kalerábová polievka s haluškami

Výborná kalerábová polievka

Suroviny

 • 2 veľké kaleráby
 • 2-3 zemiaky
 • 1 cibuľa
 • Olej
 • Maslo
 • Mleté čierne korenie
 • 1 kopcovitá ČL Vegety
 • Soľ
 • 1,5 dcl detskej krupice
 • 1 vajce
 • Petržlenová vňať


Postup

 1. Kaleráb aj zemiaky očistíme a nakrájame na kocky.
 2. Cibuľu nakrájame na kocky a dáme do hrnca na olej a maslo. Masla dáme plátok asi tak 2 – 3 milimetre. Chvíľku podusíme, a keď začne cibuľa vädnúť pridáme kaleráb a zemiaky. Podusíme asi 10 – 15 minút, sem tam premiešame.
 3. Poprášime mletým čiernym korením a zalejeme vodou. Pridáme Vegetu a soľ. Privedieme do varu a varíme na malom plameni, kým zelenina nezmäkne.
 4. Pripravíme si cesto na halušky: Dáme zovrieť 1 a pol deci vody, dáme do nej soľ a 1 čajovú lyžicu masla. Odstavíme z plameňa a pridáme 1 a pol deci detskej krupice. Miešame, aby vznikla hustá masa. Necháme chvíľu vychladnúť a potom pridáme 1 celé vajce. Opäť dobre premiešame, aby sa vajce riadne zapracovalo. Halušky nahádžeme do kalerábovej polievky lyžicou alebo môžeme aj spraviť medzi dlaňami šúľok, z ktorého otrhávame halušky.
 5. Pridáme do kalerábovej polievky petržlenovú vňať a necháme aspoň 5 minút prevrieť, kým sa halušky neuvaria.

Počet porcií: 8


Ako sa vám páčil recept?

Hlasujte kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie 4.3 / 5. Počet hlasov: 184

Zatiaľ nikto nehodnotil! Buďte prvý, kto ohodnotí tento recept.

Sme šťastní, že sa vám recept páči

Sledujte nás na YouTube či Facebooku

Je nám ľúto, že tento recept nebol pre vás užitočný!

Poďme vylepšiť tento recept!

Povedzte nám, ako to môžeme zlepšiť? Alebo pridajte váš obľúbený recept!

https://www.fajnrecepty.sk/kalerabova-polievka-s-haluskami/3068https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/kalerabova-polievka-haluskami.jpg?v=1599331513https://www.fajnrecepty.sk/wp-content/uploads/kalerabova-polievka-haluskami-180x180.jpg?v=1599331513KucharkaPolievkyTáto polievka chutí ako v najlepšej francúzskej reštaurácii. A pritom je to naša slovenská kalerábová polievka s haluškami. Určite vyskúšajte, nebudete ľutovať. Halušky sú výborné a aj polievku zahustia. Ja ich niekedy robím aj z dvojnásobnej dávky. Recept: Kalerábová polievka s haluškami Suroviny 2 veľké kaleráby 2-3 zemiaky 1 cibuľa Olej ...Kucharka duchaj@duchaj.comAdministratorSom Kuchárka a verím fajn recepty. Ak máte chuť na akékoľvek dobré jedlo, či už polievky, mäsko alebo aj bez neho, tak mám pre vás odskúšané recepty na chutné jedlá. Kde sa dobre varí, tam sa dobre darí. A ešte viac, ak varíte jedlá s láskou.Fajn ReceptyVarenie je radosť!